Rady prodávajícím

Při prodeji vaší nemovitosti vám nabízíme profesionální servis, který zaručí průběh obchodu k vaší plné spokojenosti.

1. Cenu máme v oku

Makléř dokáže velmi rychle stanovit reálnou prodejní cenu nemovitosti. Posoudí její stav, vybavení i místo. Rozhoduje spousta faktorů – kterým směrem jsou okna, jaké jsou možnosti parkování, jak daleko je MHD nebo obchod, pověst čtvrti atd. A samozřejmě dobře zná cenovou mapu, která ukazuje, jaká je cena a nabídka srovnatelných nemovitostí v okolí.

2. Ochrání vás smlouva

Jestli se dohodneme, uzavřeme zprostředkovatelskou smlouvu. Makléř vám podrobně vysvětlí vše, co obsahuje. Budete mít dost času se s ní seznámit, případně ji probrat se svým právníkem. Smlouva jasně stanoví podmínky transakce a umožní nám zařadit vaši nemovitost do nabídky a jednat se zájemci.

3. Nemovitost nachystáme

Byt, dům či pozemek je v jedné věci stejný jako jiné druhy zboží. Potřebuje pěkně „zabalit“. Poradíme vám, jak na to, případně podle dohody vše zařídíme za vás. V principu jde o to, aby všude byl pořádek a aby na očích nebyly vaše osobní předměty. Zájemci si pak mohou snáz představit, jak se budou v novém domově cítit, až si ho zařídí po svém. Více si na našich stránkách přečtete v sekci Home staging.

4. Oslovíme zájemce

Nemovitost vyfotografujeme, sepíšeme její charakteristiku a všechny potřebné údaje. Její profil zařadíme do nabídky na naše webové stránky, odkud ji bude sdílet celá řada dalších realitních serverů. Naši makléři ji také začnou přímo nabízet případným zájemcům.

5.   Postaráme se o prohlídky

Nikdo nechce, aby mu soukromím brouzdaly desítky cizích lidí, z nichž mnozí ještě ani neví, co vlastně hledají. Na prohlídky vybereme skutečně perspektivní zájemce a všechno zorganizujeme tak, aby vás prohlídky co nejméně omezovaly.

6. Zajistíme rezervaci

Pokud se nám podaří najít vhodného zájemce, uzavřeme s ním rezervační smlouvu. Podle ní složí rezervační poplatek, který je blokován až do podpisu kupní smlouvy. Zájemce má jistotu, že nemovitost koupí, vy zase víte, že od transakce neustoupí.

7. Dáme dohromady dokumentaci

Pro kupní smlouvu a zanesené do katastru nemovitostí nachystáme všechny potřebné dokumenty. Podle zákona musíte před prodejem nově obstarat průkaz energetické náročnosti, jinak vám hrozí až sto tisícová pokuta. Pokud budete chtít, postaráme se o něj.

8. Dotáhneme prodej do konce

Nachystáme kupní smlouvu. Až ji spolu se zájemcem podepíšete, zajistíme zápis na Katastru nemovitostí, pokud jde o přechod vlastnického práva. V případě družstevního podílu zařídíme s družstvem vše potřebné pro jeho převod. Nakonec nemovitost i s příslušnými dokumenty předáme.

9. Pomůžeme vám s daněmi

Z kupní ceny (případně ze 75% srovnávací daňové hodnoty, pokud je vyšší)  musíte zaplatit daň 4%. Pokud navíc máte nemovitost kratší dobu než pět let, vztahuje se na vás také daň z příjmu. Poradíme vám, jak vše nejlépe vyřešit, nachystáme daňové přiznání a v příslušné lhůtě ho podáme. 

 

V případě zájmu o prodej Vaší nemovitosti nás kontaktujte na 733 608 404 nebo na 603 891 261.